Egy kis türelmét kérjük, keressük az Ön számára legjobb ajánlatot.

Nyírségi Turistavarázs
  • magyar
  • english
  • deutsch
  • rumeno
  • slovenski
  • lengyel
  • русский

Szálláshely »

Események »

Étteremek »

Látnivalók

• Nyíregyházi Turisztikai Nonprofit Kft.

„Az év TDM szervezete”

Nyíregyháza, Turisztikai Információs Központ
    4400 Nyíregyháza,
    Kossuth tér 1.
    T.: 42-310-735
    F.: 42-310-735

tdm@nyiregyhaza.info.hu

Nyírség Turizmusáért Egyesülat

Aquarius Fürdő

Sarkany Wellness

KIsvakond

Svájci Lak

Korona Hotel

Levelek Tócentrum

Zsindelyes Pálinkafőzde

Kakukk Étterem

Nyilas Fogadó

Centrál Hotel és Étterem

Állatpark

A Nyíregyházi Állatpark az ország első Állatparkja ahol egy természetes tölgyerdőben tágas kifutókban mutatnak be 5000 állatot, olyan csak itt látható és Európában is ritkaságszámba menő különlegességek mint az indiai páncélos orrszarvú, a komodói óriás sárkánygyík, az afrikai elefánt és fehér tigris.

A 30 hektáros tölgyerdőben kontinensenkénti felosztásban láthatóak az állatok,hogy aki belép,egy nap alatt végigjárhassa a Földet s megfigyelhesse a különböző élőhelyek élővilágát.

Látogatóink kellemes sétát tehetnek az árnyas fák alatt, vagy a kocsikázoo segítségével elektromos kisbusszal is körbemehetnek a kertben.
Állatpark

Magyarországon és a Közép-európai térségben is egyedülálló létesítmény nyitotta meg kapuit; 4000 négyzetméteren 3 szintes épületben Zöld Piramis épült Óceanáriummal és Esőerdőházzal.

A Zöld Piramisnak nevezett épület föld alatti szintjén az Indiai-óceán élővilága jelenik meg. Üvegfolyosóban közlekedve az 500.000 literes akváriumban lévő cápák, ráják, korallok és más élőlények világát figyelhetjük meg.

A nagy érdeklődésre való tekintettel egy héten kétszer élményt jelent a cápaetetés, ahol a több mint 2 méter hosszú homoki tigriscápa reggelijét kísérhetik figyelemmel az üvegfolyosóban a park látogatói.

Az Óceanárium fölött található az Esőerdő ahol bemutatkozik Európa legnagyobb komodói varánusz tenyészpárja, de a függőhídon eljutunk az orangután bemutatóhoz éppúgy mint a Félelem barlangjához. A 10 méter magasságból lezúduló vízesés mellett elhaladva pedig találkozhatunk a borzongatóan szép hüllők különleges gyűjteményével.

Nagy kedvenc Ootek és Zora a jegesmedve pár is, akik üvegfalú medencéjüket előszeretettel használják valamint a gyűrűsfarkú és sárgaszakállas makik is , akik között vendégeink szabadon sétálhatnak.

Vitathatatlanul nagy közönségsiker az oroszlánfókák látványos show-ja, amit háromszor láthat a nagyközönség.
Állatpark

Egyedülálló az Afrika panoráma amit egy hangulatos bambuszhídon sétálva nézhetnek végig. Az afrikai patásgyűjtemény igazi kuriózumokból áll, hiszen itt látható nagy kudu, oryx antilop és a világ egyik legritkább állata a grevy zebra.

Bővebb információ: www.sostozoo.hu