Nyíregyházi Állatpark

Fedezd fel világunkat a Nyíregyházi Állatparkban! Sóstó ZOO = 500 faj + 5.000 állat + 30 hektár

A legek állatkertjének is nevezett Nyíregyházi Állatpark egy 30 hektáros tölgyerdőben található, ahol 500 faj 5000 egyede él természeteshez közeli kifutókban. Ahol csak lehet, a rácsok helyett csupán szárazárok vagy vizesárok választja el a vendégeket az állatoktól.

4431 Nyíregyháza-Sóstógyógyfürdő, Sóstói út
+36-42/479-702
+36-42/479-703

www.sostozoo.hu

Nyitva tartás

Hétfőtől vasárnapig  9:00 – 16:00
Pénztár nyitva tartás 15:00

Jegyárak

Ha ide betérünk, valóban úgy érezzük, hogy vadregényes tájakon kalandozunk. Az itt lakó, ritkaságszámba menő állatokat, mint a szumátrai tigrist, a komodói varánuszt vagy az indiai orrszarvút kontinensenkénti felosztásban tekinthetjük meg, így igazi Föld körüli kirándulást élhetünk át.

Érdemes minden évben visszatérni a parkba, mert az új fejlesztéseknek és beruházásoknak hála -mindig újabb élménnyel lehetünk gazdagabbak.

Az állatpark főbb attrakciói

• Ócenárium
  • 500.000 literes cápás üvegalagút
  • Ázsiai dzsungel óriás vízeséssel
  • Dél-Amerika vadvilágát bemutató függőhidas kalandösvény
  • 3 méter magasságú, hosszan kanyargó bambuszhíd
  • Fókashow
  • Papagájshow
  • Maki-erdő

Díjak, elismerések

Az állatpark 2015-ben, 2018-ban és 2021-ben Európa Legjobb Állatkertje címet nyert az 500.000 látogató alatti kategóriában, 2021-ben az Év Turisztikai Attrakciójává választották a szallas.hu szavazatai alapján. A „Zöld Piramis és Ócenárium” elnevezésű épület a világ legrangosabb ingatlanfejlesztési pályázatán különdíjat nyert.

Szállások az állatpark közelében

Ha az állatparkba szeretnél menni, érdemes megszállnod a közelben lévő szállásaink egyikében. Ha szeretnél oroszlánüvöltésre ébredni, ajánljuk az Európában is ritkaságnak számító állatkerti szállodát, a Hotel Dzsungelt. A hotel közvetlen összeköttetésben áll az állatparkkal, és a szállásdíj tartalmazza a korlátlan látogatást.

Képek az állatparkról

Cím: 4431 Nyíregyháza-Sóstógyógyfürdő, Sóstói út