Egy kis türelmét kérjük, keressük az Ön számára legjobb ajánlatot.

Nyírségi Turistavarázs
  • magyar
  • english
  • deutsch
  • rumeno
  • slovenski
  • lengyel
  • русский

Szálláshely »

Események »

Étteremek »

Látnivalók

• Nyíregyházi Turisztikai Nonprofit Kft.

„Az év TDM szervezete”

Nyíregyháza, Turisztikai Információs Központ
    4400 Nyíregyháza,
    Kossuth tér 1.
    T.: 42-310-735
    F.: 42-310-735

tdm@nyiregyhaza.info.hu

Nyírség Turizmusáért Egyesülat

Aquarius Fürdő

Sarkany Wellness

KIsvakond

Svájci Lak

Korona Hotel

Levelek Tócentrum

Zsindelyes Pálinkafőzde

Kakukk Étterem

Nyilas Fogadó

Centrál Hotel és Étterem

Nyírség

A homokdombokkal tarkított táj számos látnivalóval, fürdési, horgászati, vadászati lehetőséggel várja azokat, akik a városban való tartózkodásuk alatt szeretnének ellátogatni a környékre is.

A valamikori tölgyes erdők helyén ma változatos területet találunk: akácosok, szántóföldek, gyümölcsültetvények váltogatják egymást, egy-egy települést körbevéve. Ezen a vidéken található nemzeti kegyhelyünk, Máriapócs, melynek görög katolikus templomát a könnyező Mária-képpel minden évben zarándokok ezrei keresik fel. A magyar történelemben egykor nagy szerepet játszó Nyírbátor templomaival, Panoptikumot rejtő várkastélyával, fürdőjével egész napos programot biztosít az odalátogatók számára. De ha csak egy felejthetetlen gasztronómiai élményre vágyunk, ahol megízlelhetjük a megye egyik sajátos italát, a pálinkát és be is tekinthetünk a gyártás rejtelmeibe, akkor sem kell Nyíregyházától messze menni. Érpatakon vár egy pálinkáival már számos díjat nyert pálinkafőzde.