Egy kis türelmét kérjük, keressük az Ön számára legjobb ajánlatot.

Nyírségi Turistavarázs
  • magyar
  • english
  • deutsch
  • rumeno
  • slovenski
  • lengyel
  • русский

Szálláshely »

Események »

Étteremek »

Látnivalók

• Nyíregyházi Turisztikai Nonprofit Kft.

„Az év TDM szervezete”

Egyéb természeti érdekességek

Sóstói erdő, Nyíri arborétum

Sóstói erdő
Az 1784. évi haditérképeken még 600 hektárosnak jelölték az erdőt, mely a város terjedésének köszönehetőn mára alig 350 hektár területű. Felszínét szelíd hullámú buckák, sekélyebb vagy mélyebb laposok tagolják. Egykoron a Sóstói erdő zömét gyöngyvirágos tölgyesek és kisebb tisztásokkal tarkított homoki tölgyesek népesítették be. Ma már találunk itt erdei- és feketefenyőt, juharlevelű platánt, madárcseresznyét, zselnice meggyet, kanadai vasfát, fehér akácot, bálványfát, juhart, hársat, kőrist, szilt, mézgás égert, gyertyánt, csertölgyet, fekete diót, szomorú füzet, nemesnyárat, bibircses nyírt, ostorfát.

A Sóstó felé vezető út mentén kialakult parkerdő sétálóutakkal, erdei tornapályával, játszótérrel, esőbeállókkal, szalonnasütő-helyekkel ezreket vonz az év minden szakában.

Nyíri Arborétum

E füvészkert létének legfőbb célja az, hogy összegyűjtse a környék és a Kárpát-medence növényeit, óvja az állatait és fenntartsa az életközösségek fajgazdagságát.

Mindemellett feladata, hogy megismertesse a természet szépségét az odalátogatókkal, valamint lehetőséget teremt arra, hogy a nyugalom és békesség szigeteként minden embernek örömöt és felüdülést nyújtson.

A NYÍRI ARBORÉTUM CSAK ELŐZETES BEJELENTKEZÉS ÉS IDŐPONT EGYEZTETÉSSEL LÁTOGATHATÓ!

Bővebb információ a www.arboretum.hu honlapon látható.
ELÉRHETŐSÉG:
42/475-268, 20/250-1411