Egy kis türelmét kérjük, keressük az Ön számára legjobb ajánlatot.

Nyírségi Turistavarázs
  • magyar
  • english
  • deutsch
  • rumeno
  • slovenski
  • lengyel
  • русский

Szálláshely »

Események »

Étteremek »

Látnivalók

• Nyíregyházi Turisztikai Nonprofit Kft.

„Az év TDM szervezete”

Botanikus kert

Tuzson János Botanikus kert

TUZSON JÁNOS BOTANIKUS KERT

Az 1972-ben alapított Tuzson János Botanikus Kert a gyönyörű Sóstói-erdő szomszédságában, a Nyíregyházi Egyetem épületegyüttese között található. 1998-ban védett Természeti Hellyé nyilvánították. A kiváló botanikus, akadémikus nevét 2002-ben, a 30 éves évfordulón vette fel.
Az 5,6 hektáros területen több mint 2500 növényfaj és fajta él, melyek a világ szinte minden tájáról származnak.
Az üvegházakban megtalálhatóak a trópusi területek növényei, orchideák, pálmák, kaktuszok, termő banán, különleges ritkaságok, mint például a rovarfogó növények vagy az amazonasi tündérrózsa, melynek szépségében gyönyörködhetnek az ide látogatók.
A szabadföldi területen az egynyári virágok pompája, a japánkert, a sziklakert, a fenyves-rhododendronos nyújt felejthetetlen látványt. A rózsakertben 104 fajta, közel 1800 tő rózsa pompázik. A neves magyar rózsanemesítő, Márk Gergely híres történelmi, irodalmi, művészeti és tudós személyekről nevezte el, akiknek rövid élettörténete is olvasható az ágyások mellett elhelyezett rózsakönyvben. Az 550 óriás tujából kialakított labirintusban való „bolyongás” izgalmas élményt nyújt.
A kertben található még a gyermekek számára tervezett, környezetbe illő, egyedi stílusú Hu-szárvár-játszókert, ez jelenleg felújítás alatt áll.

Elérhetőségek:
Cím: 4400 Nyíregyháza, Sóstói út 31/b.
Tel: +36 42/599-414
Honlap: www.botkert.nye.hu

Nyári nyitva tartás április 01-től október 31-ig:
Hétfőtől-péntekig: 08 órától 16 óráig
Szombaton: 10 órától 18 óráig

Téli nyitva tartás november 01-től március 31-ig:
Hétfőtől-péntekig: 08 órától 16 óráig

Vasárnap és ünnepnapokon zárva tartunk.