Egy kis türelmét kérjük, keressük az Ön számára legjobb ajánlatot.

Nyírségi Turistavarázs
  • magyar
  • english
  • deutsch
  • rumeno
  • slovenski
  • lengyel
  • русский

Szálláshely »

Események »

Étteremek »

Látnivalók

• Nyíregyházi Turisztikai Nonprofit Kft.

„Az év TDM szervezete”

Nyíregyháza, Turisztikai Információs Központ
    4400 Nyíregyháza,
    Kossuth tér 1.
    T.: 42-310-735
    F.: 42-310-735

tdm@nyiregyhaza.info.hu

Nyírség Turizmusáért Egyesülat

Aquarius Fürdő

Sarkany Wellness

KIsvakond

Svájci Lak

Korona Hotel

Levelek Tócentrum

Zsindelyes Pálinkafőzde

Kakukk Étterem

Nyilas Fogadó

Centrál Hotel és Étterem

Temetők

A kertvárosi sírkert az ország második legnagyobb I. világháborús temetője. 14 nemzet katonái alusszák itt örök álmukat, összesen 2829 sírban. A közeli frontvonal miatt Nyíregyházára szállították a harcok sebesültjeit és egy ötven épületből álló barakk-kórházban ápolták a sérülteket. Számos német, orosz, ukrán, román, horvát, szlovák, cseh és természetesen magyar katonának ez volt élete utolsó állomása. Az elhunytakat ebben a nyíregyházi sírkertben hantolták el, amelyet már 1916 óta Hősök temetőjének hívnak. A temető látogatása: a vendégek a temető kulcsát a Wesselényi Miklós Szakközépiskola és Szakiskola portáján tudják felvenni és a temetőlátogatás után visszaadni.