Egy kis türelmét kérjük, keressük az Ön számára legjobb ajánlatot.

Nyírségi Turistavarázs
  • magyar
  • english
  • deutsch
  • rumeno
  • slovenski
  • lengyel
  • русский

Szálláshely »

Események »

Étteremek »

Látnivalók

• Nyíregyházi Turisztikai Nonprofit Kft.

„Az év TDM szervezete”

Nyíregyháza, Turisztikai Információs Központ
    4400 Nyíregyháza,
    Kossuth tér 1.
    T.: 42-310-735
    F.: 42-310-735

tdm@nyiregyhaza.info.hu

Nyírség Turizmusáért Egyesülat

Aquarius Fürdő

Sarkany Wellness

KIsvakond

Svájci Lak

Korona Hotel

Levelek Tócentrum

Zsindelyes Pálinkafőzde

Kakukk Étterem

Nyilas Fogadó

Centrál Hotel és Étterem

Múzeumok

Itt megtalálja a múzeumok elérhetőségét és nyitvatartását. Részletes kiállításokról és a múzeumok rendezvényeiről az eseménykeresőben olvashat.

Felső-Tiszavidéki Vízügyi Történeti Gyűjtemény
A Vízügyi Igazgatóság épületében elhelyezett gyűjtemény közel ezer XIX-XX. századi mérnöki műszert, víz- és földmérő eszközt, mintegy 7500 tervet, térképet, oklevelet, festményt és fényképet tartalmaz.
A Felső-Tisza-vidék vízrendezése a XIX. század második felében történt. Az óriási méretű vízszabályozások és lecsapolások eredményeként a megye területének jelentős része vált termővé. A nagyszabású munka emlékeit 1961-ben kezdték kutatni. A múzeum anyaga hely hiányában, raktárban és időszaki kiállításokon tekinthető meg.Cím: Nyíregyháza, Móricz Zs. u. 48.
Tel.: +36 42/502-200
Nyitva tartás: H-P: 08:00-12:00, előzetes bejelentkezés alapján

Görög Katolikus Egyházművészeti Gyűjtemény
Cím: Nyíregyháza, Bethlen G. u. 5.
Tel: +36 42/500-028
Nyitva tartás: H-P: 09:00-16:00, előzetes bejelentkezés alapján

Jósa András Múzeum
A polihisztor Jósa András nevét viseli az 1868-ban alapított, jelenlegi épületben 1974 óta működő múzeum. A múzeum izgalmas és sokszínű állandó és időszaki kiállításokkal várja a látogatókat. Európai hírű a régészeti gyűjteménye, de gazdag a helytörténeti, képző- és iparművészeti, numizmatikai kollekciója is.
Amennyiben a kedves látogatók még több érdekességet szeretnének hallani a múzeumról, és kiállításairól, tárlatvezetést is kérhetnek. A családok, gyerekcsoportok, diákcsoportok igény szerint játékos tárlatvezetés keretén belül ismerkedhetnek meg a múzeum gyűjteményeivel, valamint lehetőség van a kiállításokhoz kapcsolódő múzeumpedagógiai foglalkozásra is.

A múzeum állandó kiállításai:
-,,Én elmentem a vásárba..."néprajzi kiállítás
-,,Ősi mesterségek nyomában" régészeti kiállítás
-,,Sárga ördög"-A Jósa András Múzeum aranyai
-,,...teli szeretettel az emberiség iránt..." Jósa András emlékkiállítás
-Nyíregyháza katonasága kiállítás
-Péchy-Kovács gyűjtemény
-Válogatás Gencsy Tibor főhadnagy trófeáiból

Cím: Nyíregyháza, Benczúr tér 21.
Tel: +36 42/315-722
info@josamuzeum.hu

Nyitva tartás:
Április 1-től Október 31-ig: 9-17 óráig (Hétfő kivételével)
November 1-től Március 31-ig: 8-16 óráig (Hétfő kivételével)

Sóstói Múzeumfalu
Visszájára fordult az idő kereke: nád-, zsindely- és szalmatetős épületek sorakoznak egymás mellett a Sóstói Múzeumfaluban, úgy, ahogy az egy 1900. esztendő körüli észak-tiszántúli faluban szokásban volt.
A sóstói erdő szélén 1970-ben kialakított 7 és fél hektáros területen közel száz népi objektum alkotja a falu épületegyüttesét. A szakemberek által darabjaiban áttelepített épületek rengetege, a déli napfény koronázta falukép látványa, a jó levegő mind-mind látványos körítése a színes programoknak és a hamisítatlan falusi érzésnek.
A Sóstói Múzeumfalu április elejétől egészen október végéig várja a nyugalmat és tartalmas szórakozást kereső látogatókat, családbarát programokkal, vezetett túrákkal és népi bemutatókkal egyaránt.

Nyitvatartás:
április 1. - szeptember 30. 10-18 óráig
október 1. - október 31. 10-17 óráig
Hétfőn (kivéve húsvét és pünkösdhétfőt) és az ünnepek utáni első munkanapon a múzeum zárva tart! Az iskolai kirándulásokra való tekintettel május 15-június 15. között hétfőn is fogadjuk a látogatókat. A pénztár jegyet legkésőbb zárás előtt fél órával ad ki!

A Sóstói Múzeumfalu címe és elérhetősége:

4431 Nyíregyháza-Sóstófürdő, Tölgyes u. 1.
Tel./fax: (42) 479-704
Tel.: (42) 500-552
info@muzeumfalu.hu
www.muzeumfalu.hu

Kállay Gyűjtemény
A gyűjtemény alapítója nagykállói dr. Kállay Kristóf, a Szuverén Máltai Lovagrend egykori szentszéki nagykövete. Saját pénzén vásárolt muzeális értékű tárgyakból, iratokból, könyvekből létrehozott magángyűjteményét szülővárosának, Nyíregyházának adta.
Rendjel- és kitüntetés gyűjtemény, viseletek (díszmagyar, diplomataruhák), iratok, oklevelek, fotók, a Szuverén Máltai Lovagrendhez kapcsolódó viseletek, kitüntetések, rangjelző insigniák, emléktárgyak képezik a gyűjteményt. A tízezer kötetes könyvtár báró altorjai Apor Gábor, őrgróf Pallavicini Hubert, dr. Kállay Kristóf, dr. Papp Géza fogorvos és Ilosvay Ferenc író családi könyvtárából származik.

Nyíregyháza, Széchenyi utca 1. 2 /8.
Telefon: 42/310- 566
Nyitva tartás: H–Cs: 8.00-16.00, P: 8.00-14.00 óráig
www.kallaygyujtemeny.hu

Tűzoltó Múzeum
Cím: Nyíregyháza, Erdő sor 5.
Tel:  +36 42/404-444
Nyitva tartás: H-V: 08:00-16:00, előzetes bejelentkezéssel

Zsidó Helytörténeti Gyűjtemény
Cím: Nyíregyháza, Mártírok tere 6.
Tel.:  +36 42/417-939
Nyitva tartás: H-Cs: 08:00-14:00, előzetes bejelentkezés alapján

„Rádió és televízió" gyűjtemény
Nyíregyháza-Borbányán a rádióállomás területén, a működő
adóberendezés mellett látható a már nem üzemelő STANDARD és EMV
elektroncsöves középhullámú rádió adóberendezés. Az országban,
már lebontott régi adók jellegzetes egységei is megtekinthetők.
Név: Zentai Mihály
Cím: 4405. Nyíregyháza-Borbánya,