Egy kis türelmét kérjük, keressük az Ön számára legjobb ajánlatot.

Nyírségi Turistavarázs
  • magyar
  • english
  • deutsch
  • rumeno
  • slovenski
  • lengyel
  • русский

Szálláshely »

Események »

Étteremek »

Látnivalók

• Nyíregyházi Turisztikai Nonprofit Kft.

„Az év TDM szervezete”

Nyíregyháza, Turisztikai Információs Központ
    4400 Nyíregyháza,
    Kossuth tér 1.
    T.: 42-310-735
    F.: 42-310-735

tdm@nyiregyhaza.info.hu

Nyírség Turizmusáért Egyesülat

Aquarius Fürdő

Sarkany Wellness

KIsvakond

Svájci Lak

Korona Hotel

Levelek Tócentrum

Zsindelyes Pálinkafőzde

Kakukk Étterem

Nyilas Fogadó

Centrál Hotel és Étterem

Megközelíthetőség

A város Budapest felől az M3-as autópályán érhető el. Az ország más tájairól érkezők a 4, 36, 38-as főútvonalakon érhetik el a települést.

Közúti közlekedés

Nyíregyháza közúthálózatára - a város csomópont jellege miatt - nagyon nagy terhelés hárul. A belvárost egy 2x2 sávos "nagykörút" veszi körül. A szűk városközpontot pedig a "kiskörút" határolja, aminek az északi, a keleti és a déli része már elkészült. Az M3-as autópálya átadásával egy időben átadták a keleti elkerülő utat (403-as főút), ami lehetőséget ad, hogy Budapest felől Záhony felé közlekedők elkerülhessék a várost, illetve a Záhonytól Budapest ill. Debrecen felé érkezőknek sem kell áthaladniuk a városon.

Megközelíthetőség

„Nyíregyháza-körgyűrű"-nek része a már kész 403-as főút és a várostól délre fekvő M3-as autópálya. A körgyűrű még hiányzó nyugati része a 338-as főút (már engedélyezve, de az építkezés kezdete még nem ismert) és az északi szektor.

Vasúti közlekedés

Nyíregyháza egyike az ország legforgalmasabb vasútállomásainak. Budapestre óránként indulnak InterCity járatok Debrecen, illetve Miskolc felé. Nyíregyháza a városba érkezőket új és korszerű állomásépületben fogadja.
Vasúti kapcsolatai közül a legfontosabb a 100-as, Budapest - Záhony közötti kétvágányú, villamosított fővonal, amelyből itt ágazik ki a Tokaj felé vezető 100-as számú fővonal és a 116-os számú Vásárosnaményba vezető mellékvonal.

Vasútállomás
Cím: Nyíregyháza, Állomás tér 1.
Tel: 40/49-49-49, 42/421-111

Autóbusz közlekedés

A régió jelentős városai és az ország nagyobb települései felé a Szabolcs Volán Zrt. indít távolsági járatokat.

Autóbuszpályaudvar
Cím: Nyíregyháza, Petőfi tér
Tel: +36 42 598-177

Légi közlekedés

A nemzetközi forgalom számára megnyitva, határterülettel és határőrségi illetékességgel. Az érkezést az adott repülőtéren a leszállás előtt legkésőbb 72 órával jelezni kell.
További szolgáltatások:
Légitaxi: Budapest, Szeged, Győr, Pécs, Pozsony, Zágráb, Bécs városába. A megrendelő igénye alapján nemcsak Nyíregyháza lehet kiindulási repülőtér, hanem bármely magyar vagy külföldi repülőtér is.

Típusa: nyilvános, ideiglenes határnyitású repülőtér.
Üzemidő: folyamatos, 8-16 h
Leszállópályák: 2 db.
Hossz: 1000 ill. 600 m
Szélesség: 60 ill. 20 m
Burkolat: beton ill. füves
Létesítmények: főépület, irányítótorony, hangárok

Üzemeltető:
Tréner Kft.
Cím: Nyíregyháza, Repülőtér út 1.
Tel/fax: +36-42-430-138
E-mail: info@trenerkft.hu